Lajme

Maqedoni

Zaev:Shqiptarët u dënuan pafajshëm për rastin “Monstra”

Shkup, 27 maj- Në një intervistë për gazetën gjermane Di Cajt, lideri i LSDM-së, Zaev theksoi se e vërteta për Liqenin e Smilkovcës, mund që të nxis përplasje në Maqedoni. Nuk pret dorëheqje të Gruevskit, por dalje dinjitoze. “Shtatë shqiptarët që janë dënuar për rastin ‘Monstra’ janë të…

Maqedoni

Zaev: Nuk e besoj se Gruevski do të jap dorëheqje

Shkup, 27 maj-Në bisedën lideri i LSDM-së flet edhe për shanset që kryeministri Gruevski të japë dorëheqje nga funksioni. “Mendoj se situata nuk është e thjeshtë për të. Mendoj se shumë shpejtë do ti lehtësojë opozitës dhe lëvizjes qytetare. Shpresoj se bashkarisht do të gjejmë zgjidhje për…

Maqedoni

Ish presidenti i Shqipërisë, Moisiu vizitoi Lagjen e trimave

Kumanovë, 27 maj- Ish presidenti i Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu vizitoi sot Lagjen e trimave në Kumanovë, transmeton zhurnal.mk Ai dëgjoi rrëfimet e banorëve të kësaj Lagje, dhe premtoi që në bazë të mundësive të tij do t`i dal në krah këtyre njerëzve. Përndryshe vizita e tij në…

Maqedoni

Civil: Qeveria po punon në kundërshtim me ligjin

As pas 22 ditëve nuk ka sqarime se pse policia ia ka konfiskuar telefonat protestuesve të pesë majit e këndej, të cilëve iu është thënë se telefonat shkojnë në ekspertizë, reaguan nga Civil. Prej atje thuan se sjellja e këtillë është në kundërshtim me Ligjin për procedurë penale, transmeton…

Maqedoni

Carovska: Padrejtësia sociale na ka kapluar të gjithëve në Maqedoni

Mila Carovska nga LSDM mendon se padrejtësia sociale qysh me ardhjen në pushtet të Nikolla Gruevskit na ka kapluar të gjithëve në Maqedoni. “Kur e pavërteta u bë e vërtet, më ndodhi Gruevski mua, ju ndodhi juve, i ndodhi gjeneratës tonë. 12 vjet jam aktiviste në sektorin qytetar. Dita e…

Maqedoni

Masa të forta sigurie , Vuçiç sot arrin në Tiranë në ora 11.00

Aleksandar Vuçiç do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, e cila është e para pas 7 dekadash e një kryeministri serb. Zoti Vuçiç do të mbërrijë në aeroportin e Rinasit rreth orës 11:00. Në 11:30 është parashikuar mbërritja e delegacionit në Pallatin e Brigadave, ku dhe do të zhvillohet…

Kuriozitete

Fluturimi i njeriut më nuk është iluzion por një…

Inovatori kanadez theu të gjitha rekordet duke fluturuar 275 metra…

Neurokirurgu nga Harvardi konfirmon ekzistencën e…

A kemi shpirt? A ka jetë pas vdekjes? Jeta pas vdekjes është diçka…

Rimishërimi, “udhëtimi” i shpirtit nëpër shumë…

Shumë prej nesh mendojnë se të jetuarit është eksperiencë unike.…

6 gjëra që nuk i dini për shtrëngimin e duarve

Ju mund të takoheni duke shtrënguar duart me disa njerëz në ditë,…

VIP

Unioni i Imamëve të Zvicrës afër…
Unioni i Imamëve të Zvicrës i udhëhequr nga hoxhë Nehat Ismaili sot në Kumanovë ka…
A ju kujtohet kumanovarja e vogël…
Vajza nga “Lagja e Trimave” në Kumanovë që u bë e njohur me fotografinë e përlotur…
Ja si duket shtëpia e Genta…
Pas katër vjet punë e investim Genta Ismajli ka arritur të përfundoj shtëpinë e saj…
Shqipërinë do ta dërgoj në skena…
Këngëtarja Elhaida Dani ka thyer heshtjen pas orësh të tëra pas finales së madhe të…
Suedia fiton Eurovisionin
Përfaqësuesi i Suedisë, Mans Zelmerlow, me këngën “Heroes” është fitues i ‘…
Shqiperi:Sondazhet: Elhaida Dani…
Elhaida Dani është tejet e favorizuar nga sondazhetparaprake të realizuara në…
Edhe Blero kujton Begun, shikoni…
Në mesin e shumë këngëtarëve që kanë ngushëlluar familjarët e atyre që kanë luftuar…
Ermal Fejzullahu : Gjaku ujë nuk…
Edhe këngëtari kosovar Ermal Fejzullahu ka shprehur sot dhembshurin ndaj viktimave…

Sport

Tërmet në FIFA, arrestohen disa…
Mbi dhjetë zyrtarë të FIFA-s janë arrestuar nga policia zvicerane nën akuzën për…
Mourinho, zgjidhet më i miri i…
Jose Mourinho është emëruar Menaxheri i Vitit në Ligën Premier nga Asociacioni i…
Zanetti: Vuaj për Interin më shumë…
Ish-kapiteni legjendar i Interit, Javier Zanetti, ka thënë se po vuan për formën e…
Guardiola, 200 milionë euro për…
Bayern Munich paralajmëron një merkato të fuqishme këtë verë. Pep Guardiola pritet…
Calciomercato krahason Cikalleshin…
Sokol Cikalleshi po krahasohet me Igli Taren nga mediat italiane, derisa për…
Real bën gati 90 milionë për…
Real Madridi raportohet se po përgatitet për transferimin e sulmuesit të Manchester…
“Benitezi, 99 për qind trajner i…
Sipas ndërmjetësuesit/agjentit Ernesto Bronzetti, Rafael Benitez do të jetë…
Fekir: Barcelona, ëndrra ime
Ylli i Lyonit, mesfushori Nabil Fekir, ka zbuluar se ëndrra e tij është që të luajë…

Fotoja e javes

Adressa

logo Radio Jehona
Hristijan Todorovski - Karposh nr 038
1300 Kumanovë
Tel +3890 31 472 853
103.5 FM
www.radiojehona.com.mk